top of page

החשיבות של מכונת CNC בעיצוב מוצר תעשייתי

אם יש לכם חלום ואם אתם רוצים להפוך את החזון שלכם למוצר ממשי, הרי שלא מספיק רק לחלום על כך, אלא, יש לבצע פעולות חיוניות להצלחת הפרויקט. גם אם ברגע הראשון, נדמה כאילו כל אחד יכול ליצור מוצר מנצח ולמכור אינספור יחידות, הרי שבפועל, אנחנו מדברים על תהליך ארוך של חשיבה ועבודה משותפת. המטרה היא להפיק את המוצר היחיד, זה שיענה על הצרכים של הצרכן ויעודד אותו ואחרים לרכוש ממנו עוד. לתהליך היצירה אנחנו קוראים 'עיצוב תעשייתי'. כלומר, מדובר על שימוש בטכניקות מעולם העיצוב והתמרה של אלו לתעשייה. באופן הזה, אנחנו כמו מצליחים להתייחס לכל פרט ופרט, עד ליצירה של מוצר מושלם, בעיניכם ובעיניו של הלקוח הפוטנציאלי. עיצוב מוצר מתחיל בבחירה של הכפתורים הנכונים, בקבלת החלטות בנוגע למשקלו של הפריט וכן הלאה, שוב, מתוך הניסיון להפיק את התוצאה הטובה ביותר. במאמר הבא נדבר על הכלים המקצועיים בהם אנחנו נעזרים לאורך תהליך העבודה והיצירה.

מכונת CNC
קרדיט- UNSPLASH

איך נראה תהליך עיצוב מוצר ובאילו כלים נשתמש בכל פעם

אנחנו מחלקים את תהליך העבודה למספר חלקים:

בשלב הראשון, נבנה את תכנית העבודה, את השרטוט הראשון

לשם המחשה, נסו לדמיין יזם המעוניין ליצור מקדחה מיוחדת, כזו שתהיה נוחה לשימוש ותעשה עבודה מצויינת וייחודית. אותו יזם אולי מחזיק ברעיון כללי של המוצר, אבל עד שלא נוריד את המחשבות הללו לדף השרטוט, יהיה לנו קשה מאוד לעבוד. ביחד, ננסה להבין איך המוצר צריך להיראות, באיזה גודל יהיה כל אחד מהחלקים של המכשיר וכן הלאה.

שלב שני, יצירה של אב טיפוס

עכשיו, אנחנו צריכים לנסות להפיק מוצר אחד, מקדחה ראשונה, כדי להבין האם המוצר באמת עונה על הצרכים שלנו. בשביל זה אנחנו צריכים מכונות CNC. המכונות הללו, הן המתקדמות ביותר בתהליכים של עיבוד שבבי מתקדם. באמצעות מכונת CNC, אנחנו יכולים לעבד חלקים ממתכות שונות, ליצור איתן באופן כזה שיתאים לשרטוט המקורי, בדרך להפקה של המוצר הסופי. המאפיין שלהן הוא שהן מורכבות ממחשב מיוחד, אליו אפשר להכניס את השרטוט ולראות איך המכונה עובדת בעת ובעונה אחת, תוך ביצוע מספר משימות, עד לקבלת התוצאה המדויקת.

בחינה של התוצרים וקבלת החלטות

בדרך כלל תהליך של עיצוב תעשייתי לא מסתיים בפעם הראשונה. אנחנו נרצה ליצור מספר דגמים של אותו המוצר, על מנת שנוכל להבין ביחד, איזה מהמכשירים הוא זה שמעוצב בצורה הנכונה ביותר עבור הצרכים שלנו.


למה חשוב להשתמש במכונות מצויינות כבר מהרגע הראשון

התפקיד של מכונות CNC הוא ליצור לנו, מתוך חומר הגלם, חלקים שונים, מהם נוכל להרכיב את המכשיר או המוצר אותם אנחנו מעוניינים ליצור. בעבר, כדי ליצור כל אחד מהחלקים בדרך לאב הטיפוס, נדרשנו לשלוח את השרטוט לבית המלאכה ולהמתין עד שהרתך יבצע את העבודה בצורה ידנית. מכונות CNC אם כך, לא רק שהן מאפשרות לנו להגיע לתוצאה מהר יותר ולבנות את אב הטיפוס בפרק זמן קצר יחסית, אלא, מטבע הדברים, מכונות מתקדמות עושות הרבה פחות טעויות מבני אדם.


בסופו של דבר, אתם חייבים צוות מנצח כדי להצליח

אמנם, הטכנולוגיה מאפשרת לנו להגיע להישגים חסרי תקדים. אבל אנחנו לא יכולים להגיע לתוצאה מצויינת, בלי לבחור את האנשים המוכשרים, המעצבים התעשייתיים ואנשי המלאכה הנכונים לעבודה. הניסיון של העובדים בצוות והידע המקצועי שלהם, יאפשר לכם, היזמים, לא רק להמשיך לחלום על המוצר המושלם, אלא ממש, ליצור אותו יש מאין.


Comments


תודה! נשוב אליכם בהקדם

יש לכם רעיון למוצר?

צרו קשר!

החלל החיצון

 יש לכם רעיון או מוצר?

מגיעה לכם שיחת יעוץ חינם!

Anchor 1
bottom of page