חלל החיצון

 יש לכם רעיון או מוצר?

מגיעה לכם שיחת יעוץ חינם!

בדרך לפיתוח אב טיפוס? אתם צריכים מעצב מוצר

חשיבותו של מעצב מוצר בפיתוח ובבניית אב טיפוס - החל משלב הרעיון ועד למוצר שנמכר בחנויות.


מרעיון למציאות עם מעצב מוצר

מי הוא מעצב מוצר ומה בעצם תפקידו? זאת שאלה מעולה שלא לכל אחד יש את התשובה עליה.

בקצרה, מעצב מוצר וצוות הפיתוח תפקידם הוא להביא את הרעיון שלכם לקדמת הבמה. מהרגע שתיארתם בפניו את הרעיון, נעשה חקר שוק לבדיקת היתכנות המוצר והמתחרים הקיימים באותו השוק הספציפי. חלק מתפקידו של מעצב מוצר הוא לבנות דגם של אב טיפוס, שיאפשר לכם לראות ולחוות את הדגם הראשוני של המוצר שלכם.


לאחר יצירת אב טיפוס נערכת בדיקת פונקציונליות, המאפשרת לכם לראות בזמן אמת איך המוצר שלכם מתפקד. במידה ואינכם מרוצים מביצועיו של המוצר, זה השלב שיאפשר לכם לשפר את היכולות והפונקציות בכדי להפוך אותו ליעיל יותר.

את מקצה השיפורים של המוצר החדש ניתן לעשות בפגישה של אחד על אחד עם המעצב או על ידי צוות אנשים בקבוצה סגורה, כאשר כל אחד מהם נותן פידבק על פעולוות שונות של המוצר. תפקידכם היא לוודא שהמוצר שלכם נוח וקל לשימוש, עם פונקציות רבות הנותנות מענה לצרכים שונים שיהפכו אותו לשונה ולנחשק.


בשביל זה יוצרים אב טיפוס

אב טיפוס זהו שם של כל מודל לבדיקת מוצר ראשוני המאפשר לבחון את המערכות השונות בו, תפקודן ויכולת ביצוע של כל פעולה בזמן מהיר. אב טיפוס מאפשר בחינה מדוקדקת של חלקי המוצר והפונקציות אותן הוא ממלא, שלב של היתכנות ובדיקת המוצר.

בשלב זה ישנה גמישות רבה בכל הנוגע למוצר ותוכלו עוד לשנותו בכל פרמטר. החל מפונקציות שונות, מהירות ביצוע של המוצר, הנראות החיצונית שלו וכל דבר אחר שתראו לנכון.

זהו בדיוק השלב שבו אתם זקוקים למעצב מוצר שיעזור לכם בכל ההיבטים השונים הנוגעים לשיפור המוצר שלכם ולדיוקו.


מעצב מוצר חיוני להצלחת המוצר

בואו נודה באמת, אם היינו יכולים בעצמנו להפוך את הרעיונות שלנו למוצרים משני חיים ועתיד, לא היינו צריכים מעצבים תעשייתיים. אך מאחר ואנחנו לא כל יכולים, בשביל זה פונים למעצבים תעשייתיים ולמעצבי מוצר, כדי להפוך את החזון האידיאלי שלנו למוצר קיים.

מעצב מוצר הוא איש חזון, שמצליח לצייר בראשו את מה שאתם רוצים להשיג, ולאחר מכן הוא הופך את המחשבה להמחשה ויזואלית. לרוב, המוצר הראשוני הוא לא האב טיפוס, אלא סקיצה של המוצר באיור או תלת ממד שמאפשרת לכם לראות איך האב טיפוס הפיזי יראה.


אתכם לאורך כל הדרך

מעצב מוצר יהיה קשוב לפרטים ולצרכים שלכם, בעל מקצוע שיהיה לצידכם לאורך כל התהליך.

הוא יהיה איש סוד בנתיב ארוך שיכלול לא מעט עליות וירידות, אך הוא לא יזוז מצידכם עד שתגיעו לקו הסיום המיוחל ביחד. הוא ינבור באין ספור אפשרויות, חלקן קשורות לחומרי הגלם מהן תבנו את המוצר וחלקן במפרט ההנדסי של אב טיפוס ראשוני.

חלק מתפקידי מעצב המוצר הוא לשער ולהעריך את עלות הייצור לאחר שהסתיים תהליך הפיתוח. בעת שלבי פיתוח המוצר כדאי תמיד לשקול את חומרי הגלם וזאת כדי למנוע שימוש בחומרי גלם יקרים מדי או כאלו שאינם מתאימים למוצר.


מוצר חדש ברמה גבוהה - בזה מסתכם הכל

כדי להחיות רעיון ולהפיח בו חיים, לראות את אב טיפוס מקבל צורה ואסתטיקה, אתם צריכים מעצב מוצר. כדי להפוך אותו ליותר אפקטיבי ובסופו של דבר שיהיה מוצר יעיל, אתם צריכים לתכנן היטב כל כל פונקציה באב טיפוס.

כל הפקטורים האלה לא יתקיימו בלי מעצב מוצר לצידכם, שידע לטפל בכל הסוגיות העולות בזמן בדיקות.
 יש לכם רעיון או מוצר?

מגיעה לכם שיחת יעוץ חינם!